Mielona wołowina


Mielona wołowina. Wołowina to jedno z czerwonych mięs otrzymywanych z bydła o wieku powyżej 1 roku. Obok wieprzowiny to najpopularniejsze mięso w Polsce i Europie. Mielona wołowina cieszy się nie mniejszą popularnością niż kawałki mięsa w całości. Mielone mięso wołowe to podstawa wielu farszów tworzących kultowe dania na całym świecie. Znajdziemy ją w takich kulinarnych hitach jak chili con carne, czyli potrawka ryżem i czerwoną fasolą, spaghetti bolognese czy lasagne. Ze względu na wyższą cenę wołowina często bywa zastępowana tańszą mieloną wieprzowiną. Jednak smak wołowego mięsa jest wyrazistszy i bardziej szlachetny i ma więcej wartości niż popularna wieprzowina.

Mielone mięso wołowe można wykorzystać do klopsów, farszów do pierogów, naleśników gołąbków czy krokietów. Sprawdzi się też jako składnik dań jednogarnkowych z makaronem lub ryżem. Amatorzy surowizny docenią smak wołowiny pod postacią tatara lub carpaccio. Kupując mieloną wołowinę warto kupić mięso dobrej jakości, od zaufanego rzeźnika, gdyż klasa mięsa wpływa na jego smak.

Dania z mieloną wołowiną – potrawy i przepisy z mieloną wołowiną

Mielona wołowina może zostać użyta do przygotowania takich dań obiadowych jak: chili con carne, sosu bolognese, czy farszu do pierożków lub pasztecików. Doskonale sprawdzi się też jako danie na przyjęcia, czy kolacje w formie faszerowanej papryki lub dodatek do pieczarek. Świetnie nada się do tatara. Przepisy z mieloną wołowiną należą do jednych z najczęściej wykorzystywanych w polskich domach. Dobrze jest też z tym mięsem poeksperymentować. A nadaje się ono do tego w prost wyśmienicie. Jak możemy najlepiej przyrządzić wołowinę? Na przykład zapiec ją w cieście francuskim, zrobić naleśniki lub wykorzystać jako składnik burgera. Dania z mieloną wołowiną to dania proste oraz wystarczająco pożywne dla całej, głodnej rodziny. Idealnym pomysłem na potrawy z mieloną wołowiną są dania jednogarnkowe. Oczywiście nie zapominajmy o tym, że jest to tez składnik farszu na domowe gołąbki czy krokietów.

Produkty zawierające ten składnik