Limonka


Limonka
Znana jest z pewnością wszystkim wielbicielom orzeźwiających drinków, na czele których znajduje się mojito. Warto jednak wiedzieć, że limonka to również źródło licznych właściwości, mających korzystny wpływ na nasze zdrowie. Mowa tu przede wszystkim o zawartej w niej witaminie C, której-co ciekawe- w limonce znajdziemy nawet więcej niż w cytrynie. Ponadto zawiera ona również miedz, żelazo, potas, czy wapń, a także inne witaminy m.in. A oraz B.
Jeśli chodzi o jej smak, to jest ona zdecydowanie bardziej kwaśna od cytryny, bardziej intensywny jest również jej aromat. W limonce znajdziemy także mniej soku, niż w owocu drzewa cytrynowego.

W kuchni limonka stosowana jest do herbaty, a także do sałatek. Doskonale komponuje się z lekko anyżowym smakiem kopru włoskiego oraz daniami rybnymi.

Ze względu na swoje właściwości, istotną rolę odgrywa również w kosmetyce. Bardzo często stanowi składnik produktów pielęgnacyjnych do ciała oraz twarzy.

Sok z limonki w pozytywny sposób oddziałuje na pracę naszego organizmu : wspomaga funkcjonowanie wątroby oraz reguluje zawartość glukozy we krwi. Ponadto pomaga nam zachować wiecznie młody wygląd skóry, opóźniając procesy starzenia. Wykazuje on również właściwości odkażające i doskonale pomaga w regeneracji organizmu po zakrapianej imprezie.

W składzie owocu znajdziemy również lawonoidy, które pomagają chronić nasz organizm przed chorobami nowotworowymi.

Produkty zawierające ten składnik